| ady91 a întrebat:

De ce nu imi mai apare "save pasword" cand intru pe facebook de pe Google Chrome.
Pana acum 2-3 zile imi aparea dar acum nu mai apare desi nu ma umblat la setari.
Cine stie sa imi zica motivul si o rezolvare daca se poate big grin

3 răspunsuri:
| arrriadna a răspuns:

Buna. Chrome-ul e mai destept decat alte browsere pentru ca tine minte parolele. Dupa ce i-ai dat prima data sa iti salveze parola (save pass) o tine minte si gata. Daca te duci la liniutele orizontale din dreapta brwserului (setarile chrome-ului) poti sa iti stergi history si odata cu asta si parolele salvate. In plus, daca ai cont la gmail (google mail), toate favoritele tale vor fi tinute minte daca te login in chrome si la orice computer te duci si te login in gmail iti afiseaza si favoritele tale.

| ady91 explică (pentru arrriadna):

Asta stiu, dar eu folosec doua conturi de facebook si nu imi apare decat la unul parola, la celalalt trebuie sa o scriu de fiecare data si nu imi mai apare sa dau save password. Desi a fost dat save password o data pe contul respectiv nu vrea sa mai apara sad

| arrriadna a răspuns:

Pai asa spune! Nu tine minte decat unul, pentru ca e politica asta gen tu esti unul singur si nu folosesti decat un cont de FB (nu e ca la mail, gen de yahoo sa iti tina minte toti useii si pass-urile). s-a setat sa tina minte ca doar "tu" esti ala cu contul X si al doilea e vizitator si nu-l tine minte. Daca de ex ai avea 2 useri de windows, pe fiecare un alt cont ti le-ar tine minte (fiecare user cu conturile lui, dar asa nu.