| ionnutzzzz a întrebat:

Detin un laptop IBM T43 notebook ( mouse-ul este doar din bila aia ). Il folosesc intr-un tir iar de la un moment dat nu mai vrea sa se incarce, nici ledul nu se mai aprinde dar precizez ca porneste. Am facut schimb cu un coleg de cablul de alimentare si nici asa. Am scos bateria si nici asa nu incarca cu cablul de alimentare bagat. Cand pun bateria inapoi se aprinde cu cata energie mai are acea baterie dar daca bag alimentatorul e degeaba nu se incarca. Daca ma puteti ajuta cu un sfat in ceea ce trebuie facut sau stricat va sunt foarte recunoscator.

1 răspuns:
| amc86 a răspuns:

Din ce spui sigur nu mai alimenteaza, ori unde bagi mufa pentru incarcat nu mai face contact. In mare de acolo e problema si clar trebuie dus la service ca nu e pe baza de soft defectiunea.