| Alexandru19991 a întrebat:

Dețin un laptop Acer 6930G. Problema este ca nu se aprinde deloc dacă bateria este descărcată de tot... dacă ii bag cablul de alimentare cu bateria in el nu se aprinde nici un bec nimic. Tin sa precizez ca a mai făcut așa și i-am dat 2 " șocuri " pe baterie pentru a intra puțin curent in ea cât sa pornească laptopul. Acum i-am dat iar șocuri dar degeaba. In mod normal nu trebuia sa se aprindă vreun bec ceva la el atâta timp cât este la încărcat cu bateria in el? A mai întâmpinat cineva problema asta? Am înțeles ca așa pătește acest model. Când e praștie bateria. Mi-ar fi de folos niște răspunsuri din partea voastră. Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă scoți bateria ar trebui să funcționeze doar cu alimentatorul conectat. Merge așa?

| Alexandru19991 explică (pentru sierra1):

Nu. Fără baterie nici gând de așa ceva...

| sierra1 a răspuns (pentru Alexandru19991):

"Fără baterie nici gând de așa ceva..."

adică ai incercat sau nu?

| Alexandru19991 explică (pentru sierra1):

Da am încercat.

| sierra1 a răspuns (pentru Alexandru19991):

și "merge" laptopul sau nu