| elena_8069 a întrebat:

Salut,

Imi poate spune si mie careva va rog ce mijloc de transport in comun (adica de ex troleul 40...) pot sa iau de la gara din craiova ca sa ajung pe o strada numita Sf. Dumitru?
M-am uitat pe net si am vazut ca aceasta strada e pe undeva prin zona in care se intersecteaza strada Imparatul Traian cu strada General Magheru si totodata, relativ aproape, de strada Henri Coanda.
Va rog mult pe cei care stati in Craiova sa imi spuneti ce troleu trece prin zona respectiva (nr-ul troleului)...
As aprecia daca m-ati ajuta si pe mine! happy
Multumesc anticipat tuturor pentru ajutorul acordat! :*
Astept raspunsuri... big grin

4 răspunsuri:
| katala a răspuns:

Din pacate nu exista traseu direct de la gara pana in zona in care vrei tu sa ajungi. Decat sa-ti descriu trasee combinate care mai rau te-ar incurca daca nu cunosti Craiova, mai bine iei un taxi din gara si ii ceri sa te duca la piata din Valea Rosie (asa se numeste cartierul in care se afla piata. Te va costa in jur de 5-6 lei. Daca mai vrei lamuriri iti stau la dispozitie.

| katala a răspuns:

Am gasit ceva, dar pentru mai multa siguranta asteapta sa primesc un raspuns de la ei si ti-l trimit si tie. Te grabesti? Cand vrei sa vii in Craiova?
http://www.rat-craiova.ro/

| katala a răspuns:

Am reusit sa aflu un traseu direct, dar nu pot sa-l postez aici (este un jpg); da-mi o adresa de mail, ceva, ca altfel nu stiu cum sa iti trimit.

| katala a răspuns:

Vad ca nu ai mai intrat pe net! Fii atenta :
din gara iei autobuzul 25 (apropo in Craiova nu sunt trolee) si cobori asa cum ti-am zis la piata din Valea Rosie (nu stiu cate statii sunt pana acolo dar intrebi si tu pe cineva unde sa cobori). Iti pregatisem o harta dar nu am cum sa ti-o trimit daca nu am adresa de mail. Sper sa te descurci si fara ea!