| clausweet a întrebat:

Salut, instalez antivirusul nod32 in fiecare luna deoarece este valabil doar 30 de zile, a expirat, l-am dezinstalat, si acum am instalat nod32 versiune mai noua de pe site-ul official esset.ro, l-am instalat si cand a fost gata nu a mers nu stiu de ce si l-am dezinstalat. Apoi am vrut sa instalez pe cel care l-am tot instalat inainte si la inceput cand sa instalez antivirusul scrie asta: "Avertisment! Dezinstalarea altor aplicatii de securitate rezidente, cum ar fi programe antivirus sau antispyware care ar putea fi in curs de executie, este urgenta inainte de a continua instalarea, pentru a evita probleme grave." Exista riscuri daca instalez antivirusul, sau ce se poate intampla si cine a mai patit asa?

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Descarca si instaleaza antivirusul asta de aici cu licenta pe 1 an si 2 ani (deci nu vei mai fi nevoita sa-l instalezi la 30 de zile)
http://www.tpu.ro/......-valabila/

Bafta!

| eaglewatch01 a răspuns:

Cred ca a ramas ceva, deci n-ai dezinstalat bine.Cred ca cea mai buna solutie in cazu asta e reinstalarea windows. Oricum mai bine ramineai la varianta veche, ptr.ca o licenta noua costa si s-ar putea sa ai surpriza peste un an sa nu mai fie valabila.Si eu fac update la nod32, tot la doua saptamini dar nu ma deranjeaza.

| mikidutzel a răspuns:

Nu l-ai dezinstalat corect.
Ai putea să-l incerci să-l dezinstalezi din nou cu „your uninstaler"

http://www.byetsoft.com/......11-02.html

După asta poţi instala din nou nod32 sau alt antivirus, recomand AVG, are versiune gratis şi nu ai nevoie de licenţă.