Întrebare recomandată | Gmn201anx a întrebat:

Salut! Pentru cei care au mers cu wizz. Aveți idee daca pe langa bagajul de mana, as putea avea la bord si gentuta unde tin apararul foto? Menționez ca nu este mare deloc si o pot tine si in gat. Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| Anamaria9916 a răspuns:

Eu am mers de multe ori si am avut la mine cate o gentuta mica in care imi puneam telefonul, actele si banii. Nu au zis niciodata nimic. La Ryanair mi-au atras atenția, dar am indesat-o cumva un bagaj ( chiat daca nu l-am putut inchide bine) pana am trecut de ei apoi am scos-o iar.

| goguPatent a răspuns:

Depinde peste cine dai si din ce aeroport pleci.
In Luton de 2 ori am vazut oameni obligati la poarta sa plateasca pentru extra bagaje.

Pont: cumpara ceva de la duty free si cere si o sacosa. Poti pune in sacosa aia ce vrei ca nu se ia nimeni de tine.

| darrio2007 a răspuns:

Da, se poate. Daca ai numai aparatul foto.