| RedPlum a întrebat:

Hello comunitate,

Aveti idee daca prin wizz priority, respectiv opțiunea prin care poti sa mai aduci la bord un al doilea bagaj de mana mai mic, poti si sa pui un litru in plus de lichide fata de cel din bagajul de mana normal?
Am găsit undeva pe internet informatia asta zilele trecute iar acum nu reusesc sa o regăsesc si chiar nu as vrea sa ma trezesc cu cremele aruncate de securitatea.
Merci!

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Limitările sunt pe pasager, nu pe fiecare bagaj în parte. Deci - NU! (chiar dacă vei fi găsit tu undeva o informație care spune altfel - acea informație e eronată / falsă).