| CorleoneGyovanny a întrebat:

Salut
Pot face plăti cu facturarea Digi în Magazin play?

1 răspuns:
| Hyperion7 a răspuns:

Nu,in schimb poți instala Pago de pe Magazin Play,dupa ce o instalezi îți faci un cont,după ce ai făcut cont apeși jos la facturi>adaugă furnizor>selectezi Digi >scanezi codul de bare de la o factura sau sincronizezi contul online daca ai >o să ți apară cat ai de plata >selectezi un card de pe care dorești să faci plata >confirmi plată și gata,asta e tot
Sper sa te descurci.
Inca ceva, in magazin play nu poți face plăți la facturi, poti face doar cu Portofel(Google Pay), apropiind telefonul de un Pos de la sediul Digi.
Sau mai este și plata prin aplicațiile de banking, BRD și BT au așa ceva, nu știu celelalte.