| Dinu_Gabryel_1993 a întrebat:

Scuzati categoria... Imi puteti spune cat timp te tine adormit un somnifer? In cat timp isi face efectul?

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Depinde ce concentratie are, de obicei cam 5 minute pana la adormire si 7-8 ore de somn

| pietrean a răspuns:

Somniferele,nu fac decat sa dormi "anormal"deci fara sa te odihnesti efectiv,fizic si psihic. Cu cat iei mai des,in fiecare zi, cu atat te vei scula mai obosit. Daca iei mai mult timp,cu atat nu-si vor mai face efectul. Presupunand,ca vrei sa folosesti TU, personal, nu te sfatuiesc, deoarece dau dependenta! Mai bine bea ceai de valeriana, tei, sunatoate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baiii? pe cine vrei sa adormi? si ce vrei sa faci? ai grija ca somniferele nu-s de joaca.

| Dinu_Gabryel_1993 explică:

Nu, numai ca eu am rau de masina, si orice chestie, lamaie, pastile de rau, bratari etc. Nu au efect...