| Alexandraaa197272 a întrebat:

Buna TPU.
Imi puteți spune va rog ce meserii sunt plătite bine in Romania?
(scuzați categoria daca cumva este greșită)

Răspuns Câştigător
| DanielPH a răspuns:

Iti spun din ceea ce stiu, sigur sunt mai multe, dar ca sa-ti faci o idee, iti spun cateva.
Cu studii superioare in urmatoarele domenii:
Medicina, IT, geodezie, arhitectura/constructii, mecanica, electro-mecanica, proiectie, petrol/gaze...(in general ce tine de inginerie, domeniul bancar) poti merge pe propria afacere cu fonduri UE, primite pentru afaceri in diferite domenii, etc.,, Prin tara ajungi cu usurinta peste 10.000 lei
La studii postliceale: cadru MAI, Mapn, scoala de asistenti medicali, balneofiziokinetoterapeuti(ce tine de domeniul sanitar) si prin IT merge, etc...peste 4.500 lei
Cursuri de specializare: Diferite firme, in general straine, spre exemplu Tymbark, iei cu specializare 3.000 lei, sau Timken, asemenea, etc.,

1 răspuns:
| Alexandraaa197272 explică:

Mulțumesc mult!