| Ady_5089 a întrebat:

Stie cineva cum sunt vagoanele trenurilor care pleaca din bucuresti nord spre galati (ACCELERAT) SPER SA NU FIE ETAJATE. Am ghinion de nu pot lua IC pentru ca are restrctie in ziua aceea dar as alege rapid daca sunt etajate.

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu stiu cum sunt alea dinspre Bucuresti incoace, dar cel putin doua trenuri Galati-Bucuresti, pe care le-am vazut eu in gara, erau etajate. Si erau ceva accelerate.

1 răspuns:
| iuli a răspuns:

Trenurile accelerate si rapide nu sunt etajate. Cele etajate sunt, din cate stiu eu, personale.