| GragnatoLuca a întrebat:

Stiti cumva ce trebuie sa fac ca sa trimit o scrisoare catre America[mai specific New York]?
Preferabil scris sub forma de lista.Dau funda

Răspuns Câştigător
| Goete a răspuns:

1. Iei o foaie
2. Scrii scrisoarea
3. Iei un plic
4. Impaturi foaia
5. Bagi foaia in plic
6. Lipesti plicul
7. Scrii numele si adresa destinatarului
8. Te inacalti
9. Mergi la Posta
10. La ghiseu spui ca vrei sa trimiti scrisoarea si unde
11. Platesti taxa corespondenta, lasi scrisoarea la tanti (sau nenea)
12. Mergi acasa
13. Te descalti
14. Scrii pe TPU ca ai reusit sa trimiti o scrisoare!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Emailul este cea mai rapida si direct solutie, sa trimiti o scrisoare, comentariu, reclamatie sau ce vrei tu.

| ziftode a răspuns:

Email
dai telefon la posta
cauti pe google:
https://www.google.com/search?q=cum+trimit+scrisoare+in+america
simpla cautare, si in primele 3 rezultate e cam tot ce te doare pe tine
urmate de alte servicii postale (nu mai e numai posta rromina de rahat, in tara asta, mai sunt si altii)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O scrii, o pui in plic, scrii adresa ta si adresa destinatarului, pe spate, te duci la posta, ii spui cum vrei s-o trimiti, in regim de urgenta, clasa 2, sau ma rog ce servicii au posta romana, si platesti si aia e tot.