| Gugustucc a întrebat:

Salut TPU, am 12 ani și vreau să-mi fac o prietena/iubita, am încercat odată dar mi- tras clapa și acum chiar nu știu cum as putea, mă puteți ajuta?

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Obișnuiește-te, se va mai întâmpla, și nu doar în viața amoroasă, în general. Dacă cineva nu te respectă și nu te iubește, nu te merită.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Era normal sa-ti traga clapa, esti doar un copil.
Ar trebui sa ai alte preocupari la varsta ta.

| Simpatic a răspuns:

Ai 12 ani omule mai asteapta putin
nu e niciun capat de lume ca la 12 ani nu ai o iubitawinking
sa glumim putin uite un tip mai mare de ani care cauta iubita : https://youtu.be/UAC-zhNmnJY?feature=shared&t=28

| Violleta2022 a răspuns:

Dupa mai copilas la culcare, ca la 12 anisori este important sa manaci tot si sa dormi noaptea, ca sa cresti si sa te dezvolti, nu sa-ti faci iubite, cand nu ai habar ce-s alea.

Oricum nu ai avea cu ce sa la mananci la anisorii astia. Intoarce-te dupa ce implinesti 17-18 ani, sa-ti spunem cum sta treaba cu iubitele.

| Fatamuntilor a răspuns:

Sa mai cresti putin.
Vei avea timp si de iubita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar singur nu se poate?
De ce vrei sa pui capac libertății?
Sunt multe lucruri pe care le poți face de unul singur.

| ioana748 a răspuns:

Uitati, domne, aici barbat in toata firea.
La varsta asta nu se poate lega o relatie cum crezi tu.
Dar poti sa tii faci o prietena daca doresti si daca vrea si ea sa va plimbati cu rolele.
Daca ti place o fata, scrii un biletel si intrebi daca vrea sa fie prietena ta.
Biletelul ajunge la ea și daca doreste sa ti raspunda afirmativ o sa ti raspunda.
Sau o poti intreba cat este ceasul si daca are Facebook si ti permite sa i ceri prietenia.
Sa fii politicos ca s-ar putea parintii sa monitorizeze ce vorbeste ea cu prietenii pe internet.
In rest, cu ce masinute te mai joci?
Toate cele bune, ❤️

| newaccountbye a răspuns:

Boss, trăiește ți copilăria și fă sport, lucrează la tine, să stea ele după tine când mai crești