| BaIeTzaS a întrebat:

am facut un atestat de vreo 30 de pagini dar acum trebuie sa pun diacriticile...Stie cineva o solutie simpla in afara de inserare simbol sau eu m-am mai gandit sa le scriu intr-un folder separat pe toate dar tot ma chinui cu copy pastestraight facestraight faceDau funda cine ma ajuta!

Răspuns Câştigător
| KarmaPolice a răspuns:

Pune tastatura pe lb. romana star>>settings>> control panel si aici gasesti "regional and language options" dai pe el si in ferastra care-ti apare la settings dai add si la input language pui romana apoi ok.
O sa-ti apara in bara de start "language bar" si-o poti muta dupa romana pe engleza cand n-ai nevoie.
Daca ai tastatura cu diacritice le gasesti pe ea direct, daca n-ai uite unde sunt http://rospell.sourceforge.net/images/Ro.png

1 răspuns:
| BaIeTzaS explică:

Merci mult:*