| Domyno a întrebat:

Am si eu o mica nelamurire!laughing
De unde pot seta ca in Office 2003 sa scriu in romana adica sa imi apara pe taste diacriticile?
Va rog nu imi raspundeti, cu te duci la inserare simbol si iti setezi tu pe orice tasta vrei...
Thanks!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Apasa Alt+Shift.

7 răspunsuri:
| pepe a răspuns:

Ctrl + Shift şi poţi scrie cu caractere româneşti.

| AdiSR a răspuns:

Iti setezi din windows. control panel- regional and languace options.mergi pe tab-ul languaces. dai click pe details si de acolo ai o tasta add. Si de acolo iti cauti limba romana si o setezi sa fie limba implicita

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Start-> Control Pannel->Regional and Language Options->Romanian->OK
Ai grija ca ti se schimba un pic tastatura in partea dreapta.

| Domyno explică:

Pai eu asta vreau desi nu am mentionat, scuze, vreau sa imi apara acolo pe bara chestia aia cu RO adica de la romana... am nevoie rapid la un proiect ca vreau sa il continui cu diacritice nu sa incep sa corectez dupa aia!

| Domyno explică:

Gata am rezolvat-o... mersi pentru ajutor! big grin

| Antonia90 a răspuns:

Seteaza-ti tastatura in romana! Jos, in bara trebuie sa scrie RO sau EN! Daca scrie RO e bine, daca nu, da click acolo si da click pe Romanian! Si asa iti faci tastatura in romana! Cauta tastele si atunci cand apesi pe ele, vei avea ă, î, ş, ţ, etc... Apoi intri in Ofiice 2003 si scrii! Si cand vrei sa tit apara alea de mai sus, dai click pe tasta care iti da acea litera!
Sper ca va merge si ca ai inteles!
O zi buna! happy

| bog1 a răspuns:

Bara albastra a computerului iti scrie en dai acolo si bifeaza ro