| ByaBibiutza a întrebat:

Am o mare problema! Deci, azi dimineata am deschis calculatorul, nu avea nimic. Am intrat pe mess, apoi pe mozilla. Totul era in ordine. Dintr-o data mi-a aparut o fereastra si calculatorul imi arata sa dau No, mi-a aparut de mai multe ori. Apoi era pe tot ecranul un avertisment: Atentie! Calculatorul dv. este blocat, ceva de un continut sexual conform legii... Eu nu am cautat nimic, am instalat windos-ul acum vreo doua saptamani si tot mi se stingea, dar intai mi se facea ecranul albastru cu scris. Acum zice de o suma in valoare de 75 000 Ron. Morr de frica, nu mai stiu ce sa fac! Ce este asta?! Un virus?! Va rogg AJUTORR!

6 răspunsuri:
| ElektroBoom a răspuns:

Foloseste un antivirus, nu mai intra pe siteuri dubioase. Daca nu te ajuta antivirusul cel mai bine ar fi sa te duci sa iti instaleze cineva sistemul de operare din nou.

| Sebastian234 a răspuns:

Cred ca este un virus periculos. Cred ca hackerii iti controleaza computerul.
Sugestie: Nu descarca nimic de la prieteni si alte persoane (rude persoane necunoscute), nu mai intra pe siteuri suspicioase si reinstaleazati tot tot tot calculatorul. Nu uita sa iti pui antivirus (Avast Free Antivirus)

| ByaBibiutza explică (pentru ElektroBoom):

Nu merge sa fac nimic, pur si simplu nu ma lasa! Se deschide iar apoi apare acea chestie pe tot ecranul! Nu imi apare nici macar butonul de start. Oare daca imi reinstalez windows-ul?

| ҲҲƠƠƤƧҲҲ a răspuns:

Stai linistita nu e virus e de la java update 45 reinstaleaza-ti windows-ul si pune-ti Avira sau Avast Free sau BitDefender.Stai linsitita reinstaleaza-ti windows-ul e de la java a prins virus java.

| ҲҲƠƠƤƧҲҲ a răspuns:

Daca nu stii sa instalezi windows-ul uite tutorial:
http://www.totuldesprecalculatoare.ro/......as-cu-pas/

P.S Ai dvd de windows 7? Daca nu cere de la vecini/rude/prieteni.

| ҲҲƠƠƤƧҲҲ a răspuns:

Scuze nu era de la java update 45 e de la versiune 1.7 update 11.

P.S daca ai piratat windows-ul cand nu era activat s-ar putea sa fie si de la ala.