| VOLVO4LIFE a întrebat:

Acum 10 minute am vrut sa descarc un joc de pe un site de asta de to.rente,dar mi-a aparut o noua fereastra cu Poitia Romana se vedea fata lui Traian Basescu sigla politiei si steagul romaniei,iar mai jos imi apareau niste legi,ceva de genu,articole si imi arata adresa mea de ip,zicea ca mi-a blocat calculatorul si mi-a stocat datele.O fi noul virus cu politia care iti cere bani sa iti deblochezi pc-u? Fereastra mi s-a deschis pe jumatate,si nu am putut vedea daca imi cere bani sa-l deblochez, este vreun virus sau chiar e politia?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este un virus intitulat "Politia Romana".

| Stefxn a răspuns:

Ti-a aparut pe un site de to.rente tu ce crezi? Orice ferestre care apar intamplator cand nu apesi niciun buton sau intri pe un site sunt prostii sau uneori virusi si trebuie inchise. "Politia Romana" ce face toata ziua e sa stea in masina sa se uite in jur si sa manance gogosi crezi ca le pasa lor pe ce umbli tu pe internet? Apropo... iti recomand sa instalezi ZoneAlarm care te protejeaza de spyware si alte prostii care le mai baga astia pe unde apuca. Asa nu trebuie sa-ti mai faci griji.

| joshuanik20 a răspuns:

Trebuie sa schimbi window-sul altfel nu dispare ..este un virus