| mallu a întrebat:

Am o problema de curand mi-am luat un iphone 4s.Am vrut sa-mi iau jocuri-aplicati dar cand downloadez jocurile depe itunes sau depe net cand ii dau sa-l instalez scrie fisier nesustinut merg doar jocurile de tip java da sunt urate si se si blocheaza.Ce sa fac...Dau funda

Răspuns Câştigător
| flobodybuilding a răspuns:

Solutia este sa iei jocurile de pe appstore (gasesti aplicatia appstore in meniul iphone-ului), dar poti lua doar jocurile gratis si sunt destule faine.
Acum daca vrei sa iei toate jocurile gratis, este nevoie sa faci un jailbreak pentru iphone 4s.Asta inseamna, cu un program de hacking sa conectezi iphone-ul la pc si sa incepi sa hackuiesti iphone-ul.Intr-un final iti apare un program numic Cydia, iar in cydia gasesti alt program numic instalous(tot un fel de appstore dar piratat), cu care poti downloada gratis jocurile si aplicatiile care erau cu bani.
Aici se pare ca este un tutorial de jailbreak iphone 4s:
http://jailbreakiphone4s.mobi/
Mare atentie insa: daca faci jailbreak asigura-te ca iphone-ul tau nu este codat pe nici o telefonie mobila.Sau daca e codat sa folosesti aceeasi companie de telefonie de unde l-ai cumparat.
Funda?

2 răspunsuri:
| GuessWho_8056 a răspuns:

Descarca jocurile din Apps Store laughing... daca nu merg, nu e iphone, e facatura

| Ryder007 a răspuns:

Iphone ruleaza pe sistem IOS, deci poti da un search pe google "Games for IOS" si o sa gasesti acolo.