| KejeGM a întrebat:

Am o problema foarte grava. Pe laptop am incercat sa scriu ceva pe google si cand scriu o litera ma duce la search, imi face un tab nou, imi inchide fereastra etc. (la fel si la cifre ) de ce se intampla asta? adica mouse-ul merge perfect, la fel si tastatura dar cand scriu o litera sau cifra se intampla chestii diferite iaur eu nu pot nici sa caut ceva pe google...

1 răspuns:
| 2Low a răspuns:

Posibile cauze:

1.Un virus (macro key malware)
2.Un buton blocat (CTRL, SHIFT, ALT)
3.STICKY KEYS activat(pentru dezactivare apasa de 5 ori la rand pe SHIFT). (cel mai probabil)

Daca nu merge nici asa incearca cu o tastatura externa si vezi daca este aceeasi situatie. Daca nu, atunci probabil o proasta atingere a unui buton pe circuit.
Reinstalare de browser.