| DieterBortscher a întrebat:

Am primit prin posta o foaie, luni, in data de 15.02. 2019, cum ca coletul meu din China a ajuns in Timisoara 4 si ca trebuie sa merg sa il ridic. Nu imi spune ca am o limita de zile. Doar imi spune la ce ore se lucreaza si ce am nevoie pentru a ridica coletul.
Chestia e ca eu inca nu am eliberat buletinul de la 18 ani si abia vineri trebuie sa merg dupa el. Asta inseamna ca abia lunea viitoare pot merge.
Insa: Cat timp il poate tine in depozit acolo? Se percep taxe pentru aceste 7 zile trecute? Sper ca nu-l trimite inapoi.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Coletele interntionale se pastreaza 30 de zile si abia apoi se returneaza, daca nu sunt ridicate in acest termen.
Nu stiu cat este tariful de magazinaj, il poti cauta pe site-ul oficial al Postei Romane.

| anonimg a răspuns:

I-a legătura cu poșta; explică-i despre ce este vorba. Și dacă este nevoie se poate depăși termenul limita în schimbul unei taxe/zi. Cum stau lucrurile îți va spune reprezentantul poștei.