| GeorgiVerma a întrebat:

maine imi expira buletinul si trebuie sa merg sa fac altul. problema e ca primele zile a saptamanii viitoare astept un colet pentru care va trebui sa ma prezint cu buletinul la oficiul postal. Cum sa fac sa ridic coletul daca buletinul nu imi este gata? sad dau funda :*

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

Ceri de la politie o adeverinta de identitate pina iti elibereaza buletinul.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depune maine actele pentru cartea de identitate si in cca 10 zile o s-o primesti. Coletul te asteapta 10 zile de la avizare. Nu cred ca o sa ti-l elibereze pe o carte de identitate expirata, dar poti incerca. Puteai sa-ti faci alta CI cu 180 de zile inainte de expirare.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
daca este expirat, nu iti va inmana coletul, de ce nu incerci sa iti faci buletinul? maine la prima ora te poti duce sa depui actele, astazi te poti interesa la oficiul postal daca ai buletinul expirat iti poate da coletul? ori cu un alt act? daca erai in sat/comuna ar fi mai usor, dar daca stai la oras, nimic nu iti da fara actul de identitate.
O zi frumoasa sa aihappy

| catalink a răspuns:

Mergi la politie si ati da o hartie sau ceva la mana cu care o sa poti ridica coletul