| LutuAlinAndrei a întrebat:

Am si eu nelamurire.Am comandat o pereche de ochelari de pe okazii si i-am pus pe numele mamei mele.Pot sa ii ridic de la Posta Romana doar cu buletinul meu? Sau ce trebuie sa fac ca sa pot ridica coletul?

Răspuns Câştigător
| Okaziiro a răspuns:

Buna ziua,

Produsele comerializate in cadrul site-ului Okazii.ro sunt detinute de catre persoanele inregistrate, utilizatori ca si dumneavoastra. In momentul in care este plasata o comanda pentru un anumit produs, datele de contact ale participantilor la tranzactie se trimit reciproc in mod automat, atat printr-un mesaj in cadrul contului detinut, cat si prin email.

Pentru a putea modifica aspecte legate de comanda plasata inainte de trimiterea acesteia catre dumneavoastra, va rugam sa luati legatura cu vanzatorul produsului. In acest fel puteti modifica numele sau adresa de destinatie a coletului, tranzactia urmand sa se incheie cu succes si in realitate.
In situatia in care coletul a fost deja trimis, este necesar sa luati legatura cu personalul Postei Romane pentru lamuriri. Ii puteti contacta la numarul de telefon 021/9393111 valabil pentru toate retelele de telefonie mobila si fixa, sau 021/9393, valabil pentru reteaua Vodafone. Programul lor este de luni pana vineri intre orele 08:00 - 20:00, iar sambata intre orele 09:00 - 13:00.

Pentru orice intrebari legate de activitatea desfasurata pe site, echipa de Asistenta Clienti Okazii.ro va sta la dispozitie la adresa de mail suport@okazii.ro sau la numarul de telefon 0374 652 944, de luni pana sambata intre orele 9:00-21:00.

O zi placuta,
Okazii.ro

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti sa-i ridici tu, doar mama ta poate.

| stlucian a răspuns:

Daca iti face o imputernicire la notar din cere sa reiese ca poti ridica tu coletele/recomandatele etc vei putea folosi buletinul tau(si cu imputernicirea)nu numai o data ci si pe viitor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aha, deci ai comandat fara sa stie ea. ok, mama e bolnava si te duci cu buletinul ei, il sparlesti si pe al ei, si certificatul tau de nastere de unde reiese ca esti fiulei. Daca e si o functionara sufletista, se rezolvawinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu buletinul tau si al ei, am vrut sa zic, scuze

| adych a răspuns:

Depinde unde locuiesti, daca locuiesti la sat mergi cu buletinul mamei si spui ca ea te-a trimis, pentru ca e o comunitate restransa si lumea sea cunoaste poate ai o sansa big grin

| alexander2134 a răspuns:

Nu poti ridica coletul. singura varianta este de a veni cu mama ta sa il ridice