| Jogomenster a întrebat:

am ramas corigent la Romana pe vara
Am o intrebare, ce trebuie mai exact sa fac? Sa invat toata materia din a5-a pana in a7-a sau doar a7-a?
Si cand se va tine acea saptamana de pregatire inainte de examen( in ce data mai exact )
Si daca in vara, profesorii sunt mai indulgenti!?
A da, si voi la ce ati ramas corigenti? ( pe vara zic )

4 răspunsuri:
| Baddboy a răspuns:

Asculta, din moment ce ai ramas coringent nu vei invata niciodata toata materia in 2 luni. Meri si prezinta-te la corigenta si vei trece mai mult ca sigur.
Eu nu am auzit in viata mea sa nu treaca cineva la coringenta chiar daca nu stia sa scrie numele. Te-a lasat sa te stresezi un pic, dar te va trece. Vacanta faina!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista pregatire inainte de examen. Posibil sa fie mai indulgenti, sunt unii care vor sa te treaca si unii care chiar nu vor. Logic ca inveti toata materia, cum poti stii materia de a-7-a fara sa stii materia de a-5-a?

| 4twenties a răspuns:

Doar a 7-a frt. Vorba aia, mai sty cand chiuleam da la romana si prstii aia statea sanvete?

| Porumb_Mihai_1995 a răspuns:

La examen de corigenta iti da din toata materia din clasa la care ai ramas corigent. Testul se face cu 2 profesori.