| Overflame a întrebat:

am si eu o intrebare legata de excel... vreau sa calculez o inmultire care la randul ei sa se inmulteasca cu valoarea setata de n ori.
Exemplu: vreau sa inmultesc 150*1.05 de 10 ori, prima data rezultand 157.5, dupa care aceasta suma sa se inmulteasca automat de inca 9 ori.
Cel mai bun si rapid raspuns = fundita! happy

2 răspunsuri:
| Overflame explică:

Nu mai am nevoie...am rezolvat singur pana la urma

| MeConstantine a răspuns:

Deci daca iti trebuie sa se inmulteasca cu ea insasi iti trebuie functie POWER si o folosesti ceva de genul =POWER(CALCULE; 9) si astfel iti va inmulti, cu ea insasi de inca 9 ori