| Denis_Denis_1999_RGmW a întrebat:

Am si eu o intrebare, luni dau simulare si sunt in clasa a 11-a, insa pe 11 martie am facut buletinul si tocmai peste 2 saptamani il pot ridica de la politie, intrebarea mea este, pot sa merg la simulare cu certificatul de nastere sau ce acte trebuie sa iau?

Răspuns Câştigător
| UserRo10 a răspuns:

Mult succes. Daca nu ai buletinul poti lua pasaportul sau certificatul de nastere. Daca il uiti acasa sa zicem exista o procedura prin care un profesor sau niste colegi trebuie sa te recunoasca ca fiind elev ce da examenul. Fiind simulare nici nu o sa aveti nevoie de buletin (la mine nici la BAC nu s-au uitat daca il am)

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazul tau poti sa mergi la simulare si cu certificatul de nastere si vei informa profesorul ca ai depus CI veche pentru preschimbare.

| Shelby002017 a răspuns:

Da! Prietenul meu a împlinit 14 ani după Evaluarea Națională. A mers cu certificatul de naștere.
Îți urez numai succese și să iei nota maxima în bacalaureat!