| Mihaiel123123 a întrebat:

sunt pe cale sa implinesc 18 ani si trebuie sa imi schimb buletinul. M-am dus cu un parinte si cu actele necesare la sectie, mi-au facut poza si au spus sa revin dupa buletin in 7 zile.

Intrebarea mea este urmatoarea : Trebuie sa duc ceva acte din nou pentru eliberarea de buletin, in 7 zile? Certificatul de nastere a ramas la ei iar eu nu am nicio copie dupa el sau buletinul vechi.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie sa duci nici un act. Cand te duci solicita sa-ti restituie certificatul de nastere. de altfel ma mira ca l-au retinut, trebuiau sa retina o copie a acestuia.

| darrio2007 a răspuns:

Se lasa copie dupa certificat nu originalul. Nu-ti mai trebuie alte acte. Cere certificatul cand te duci sa iti iei buletinul.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU trebuie să mai duci nici un act!
Trebuie să te prezinţi personal, se uită la mutra ta, te pune să semnezi de primire şi îţi dă C.I. + Certificatul de Naştere happy

Toate cele bune!

| mihai69 a răspuns:

Nu mai trebuie nimic - te duci și-l iei.