| Emanuel_Nelu_1998 a întrebat:

Am si eu o mica problema am un calculator Placa video AMD RADEON 6400 HD 2GB DDR5 Si un PROCESOR Quad Core Q9400 2.7 Cand aprind calculatoru unitate se aprinde dar monitoru in nici un caz. Daca scot cablu de alimentare de pe placa de baza si il bag inapoi porneste happy Ce Fel de sursa mi-ar trebui sa nu mai faca probleme sau daca nu este problema din sursa din ce ar fi?

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Schimba sursa! Ca sa te lamuresti!

| Jipa95 a răspuns:

Vezi sa nu fie problema si din cablul VGA, schimba-l cu unu nou. Nu ai specificat sursa, de cati W o ai, si ce firma este.

| Emanuel_Nelu_1998 explică (pentru Jipa95):

Sursa este ARLT 400 W