| CupHead a întrebat:

Salut am cumparat un procesor core 2 quad q9400 si am vrut sa il schimb cu cel vechi dual core e5700.
Am montat procesorul l`am pornit dar nu aparea nimic pe monitor, l`am pus pe cel vechi iar si functiona.
Care este problema cu el? Placa de baza este ECS g41t-m7,sursa 500w

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuia sa ne intrebi inainte de a-l cumpara! Vechiul procesor avea FSB 800 Mhz. Noul procesor are FSB-ul 1333. Se prea poate sa nu functioneze cu placa de baza. Spune-mi denumirea si modelul ei!

| AlinKun a răspuns:

Daca merge, dar nu da imagine, ghinion, e dus. Vezi daca mai gasesti pe cineva cu acelasi soclu, daca si la el face la fe, e sigur.