| Ionut_Moraru_Dima_1994 a întrebat:

am un iphone 3G si nu pot sa ii fac softul,cand il aprind imi apare un cablu de date si mai sus itunes,am urmat tutoriale si nu merge deloc, ajutati-ma va rog cu sa fac, Multumesc!

1 răspuns:
| Samuelus_Lecfalvi_1989 a răspuns:

Conectează telefonul la un calculator cu programul iTunes aprins și o sa îți apăra dispozitivul și îți apare dacă vrei sa îl actualizezi sau sa ii dai restore dai pe actualizezi și aștepți ca își downloadeaza softul cel mai nou iTunes și îl bagă automat și își da restart singur telefonul și se aprinde și gata. Dacă nu merge sa îl actualizeze dai restore alta soluție nu știu și nici nu cred ca exista. Sau mai încearcă sa ții butonul de sus de power și butonul principal (ăla rotund de jos) și tinele apăsate amândouă pana ce apare logoul de la Apple apoi lasă-l dacă nu merge nu știu ce sa faci dul la un gsm dacă nu merge nici cum.incearca mai întâi metoda cu butoanele când telefonul e închis. E mai scurtă dacă nu merge încearcă și celelalte dacă nu merge. daca merge una dintre ele poți sa îmi dai funda ca nu m-a supăr!laughing succes!