| Robert2090 a întrebat:

am un televizor Philips 22 it de 21.5 inch si l-am dus la reparati si o zis ca ii trebuie lampa de 22 inch (dar nu are in magazinul respectiv), se potriveste lampa de 22 inch la el?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu se numeste "lampa", ci TUB cinescop (adica "ecranul").
Daca intr-adevar este defect tubul cinescop (ceea ce se intampla foarte rar), atunci nu merita sa-ti mai repari televizorul, costul tubului + manopera fiind aproape la pretul unui nou.
Iar la 150-200 lei gasesti deja televizoare second hand in stare buna.