| DenimM a întrebat:

Azi mi-am cumparat un calculator (unitatea e Sexioux) am bagat toate firele tot si cand il deschid scrie asa: "Reboot and select proper Boot device or insert Boot Media in a selected Boot device and press a key", am bagat si cd de la ei dar tot asa scrie.
Ce sa fac? sa umblu pe la Boot pe acolo?
Spuneti-mi si mie tot ce trebuie sa fac ca sa-l pornesc. Multumesc!
FUNDA!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai probabil nu are instalat niciun sistem de operare

| Daniel_9018 a răspuns:

Incearca :
1. Verifica ordinea de boot in bios sa fie la first boot device Hdd.
2.Tot in bios vezi sa fie selectat IDE in loc de AHCI
3.In spatele hdd ai un jumper, schimbai pozitia sa nu fie problema cu master/slave.
Bafta

| goldeNNN a răspuns:

....instaleazati windowsul din nou sau instaleaza unulaughing

| morenciut a răspuns:

Cred ca trebuie sa instalezi windowsul...