| ooAndrewoo a întrebat:

Cam cate grade trebuie sa aiba apa ca sa poti face baie.(ma refer la apa de afara: marea)

7 răspunsuri:
| nicoalusoby a răspuns:

Peste 20 de grade

| Bunocul a răspuns:

Ca sa nu racesti ar trebui minim 19 grade.

| ooAndrewoo explică:

Deci daca vreau sa ma trezesc la viata fac baie in apa care are 16 'c rolling on the floor

| Apollonir a răspuns:

Vreau sa-ti spun ca vara trecuta am fost la strand si am auzit de la administratorul strandului, era ceasul vreo 9:00, si uni intrebau cand au voie sa intre in apa, si ala a zis ca, cand apa face 24 grade

| hvc a răspuns:

Daca ai organism ca al "nebunului" asta (plus o doza zdravana de vodka la bord) :
http://www.youtube.com/watch?v=RyUf7r_9yNs
, poti sa te balacesti si in ape cu temperaturi sub 0°C.

| mariam1 a răspuns:

Sall! apa e rece (sub 20 de grade), răcoroasă (22-33 de grade), călduţă (34-35 de grade), caldă (36-40 de grade) şi fierbinte (peste 40 de grade). Tu alegi laughing) apa marii are max 30 de grade vara.

| Ekela a răspuns:

Peste 12 grade