| JaguarSType a întrebat:

cine stie sa imi zica si mie cati CP are masina mea? Nissan primera 2.0 diesel? as vrea sa aflu cati CP are motorul cine stie sa-mi zica? anul din care e fabricata masina e din 2000 sh e break

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Daca nici tu nu stii cit are, ai luat-o la kilogram sau cu? Carte tehnica nu, nimic? In alta ordine de idei... uite la botu' calului, era suficient sa cauti in Google, aveai asta in prima pagina - http://www.auto-data.net/en/?f=showSubModel&modeli_id=80

| JaguarSType explică (pentru KodrutZ):

Pai bha eu am 15 ani, vreau sa stiu si eu cati CP are masina lu taicamiu

| KodrutZ a răspuns (pentru JaguarSType):

Pai bha ai zis "masina mea" si acuma o dai cotita?

| JaguarSType explică (pentru KodrutZ):

laughing)))))))))

suntserios
| suntserios a răspuns:

Uita te in certificat de inmatriculare, scrie puterea in kw acolo si o transformi in cp

| stlucian a răspuns:

Dupa 13 ani fi sigur ca din acei CP scrisi in cartea tehnica au mai murit cativa!

- Putere maxima(CP@RPM): 140@6000

http://www.informatiiauto.ro/......id144.html

| stlucian a răspuns (pentru stlucian):

SCZ cred ca am dat datele pe benzina dar oricum nu sunt departe ceva mai mici clar