| Licavalentin a întrebat:

cu 3 ani în urmă am avut digi tv apoi am renunțat la ei, am plătit toate facturile bineînțeles. Zilele trecute primesc plic de la ei, după 3ani, ca am o datorie de 42 lei si daca nu plătesc ma baga in tribunal, ce este de făcut în cazul ăsta?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai 2 solutii:
1.Te duci la firma si vezi despre ce este vorba si, daca datorezi suma, o platesti.
2.Nu-i bagi in seama si astepti sa afli daca te dau ori nu in judecata.

4 răspunsuri:
| Licavalentin explică (pentru Ioandelasal):

Eu am plătit toate facturile si de ce tocmai după 3 ani și o lună,

| Iote a răspuns:

Daca nu te duci la ei, nu afli de ce ai restanta. Poate nu ai platit ultima luna?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Licavalentin):

N-am contestat ce ai spus, tu ai intrebat ce sa faci si eu ti-am raspuns.

| cuvant a răspuns:

Daca ai toate facturile de cand ai facut contractul nu iti fa probleme. Trimite-le email toate confirmarile de plata iar daca mai este ceva de plata atunci poti sa le spui ca nici un contract nu se inchide daca este vreo restanta. Plus nu mai esti sub contract cu ei de un an si ceva.
eu am avut aceeasi problema si le-am spus ca daca aveam orice restanta nu ma lasau sa inchid contractul.