| Goiuandrei a întrebat:

Salut oameni buni!

Trebuie să primesc o sumă mare de bani intr-un cont din banca, dar in urma cu 4 ani am făcut niște abonamente la Orange, digi de telefoane, le am plătit câteva luni după am refuzat să le mai plătesc.
Intrebarea mea e daca se pot baga peste bunurile mele gen daca pot sa Mi eie bani din banca sau ceva in genul.
Va multumesc!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca au inceput executarea silita atunci pot pune poprire pe conturile din banci si banca este obligata sa o execute si astfel iti poate retine suma datorata firmelor de telefonie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Stii sa se fi inceput procesul de executare silita mai ales daca ai platit deja datoriile?