| ajfsfamqewED a întrebat:

Cum fac, ca atunci cand apas pe " prind screen " ( sa fac poza la ecran) sa mi se salveze singur intr-un folder anume? adica eu cand apas pe print screen, intram in paint si dadeam paste, pot face cumva ca printul sa mi se salveze direct si singur intr-un folder?

2 răspunsuri:
| Dyanna13 a răspuns:

Iti descarci photoscape, este o functie Printscreen.Alegi daca vrei regiunea, tot ecranul, doar o fereastra etc si ti se deschide in editor. Apoi dai Save as... si alegi folderul dorit de tine happy.
Funda? ^_^

| adinaTPU a răspuns:

Nu poti direct, tot varianta Paint e cea mai usoara pentru prinT (nu prind) screen