| HiperSebi a întrebat:

De curand mi-am instalat win7 si am o mica problema,cand sunt intr-un folder cu alte subfoldere (fie ele poze, icons etc) NU pot sa le mut ordinea (se pun in ordine alfabetica ele singure), de exemplu: am 5 foldere (numerotate de la 1 la 5) si incerc sa pun folderul 1, 3,5,4,2 (adica sa le amestic dupa bunul plac) nu merge,adica nici nu apare acea BARA intre foldere (poze etc.)... Stie cineva de ce? (mentionez ca nu am imblat nicaieri,doar ce l-am terminat de instalat ca windows si am vrut sa ordonez, dupa bunul plac,cateva fisiere muzicale,dar efectiv nu se pun asa cum doresc,stau in acelasi loc... POT doar sa le mut in ALT folder, dar mie imi trebuei sa le mut locul intre ele)

FUNDAAAA!

2 răspunsuri:
| Nelu62 a răspuns:

Clic dreapta in spatiul liber din folder si, ori la Sort By, ori la Group By, te duci la More si ai multe optiuni de sortare ale fisierelor in in folder.

| HiperSebi explică:

Dar nu vreau sa mi le sorteze / aranjeze pc-ul, vreau eu cu "mana" mea ca sa zic asa laughing