| DanielPH a întrebat:

Detin un obiect si nu stiu cum se numeste. Are vreo 20 de cm, se baga in priza si produce caldura, este ceva gen un mini-mini-calorifer. Este tubular, pe afara are sticla. Prima data am crezut ca este un bec sau ceva. Are un buton pentru reglat temperatura...
Sa zicem ca stiti despre ce vorbesc. Il pot lua la scoala? La prima ora imi e mereu frig, si produce suficienta caldura incat sa inclazeasca o camera in 5-10 minute, si cred ca nu este chiar o arma, sau un pericol public.[Ar exista sansa sa ia foc sau sa produca un scurt, si de aia intreb]
Sunt foarte curios cum se numeste si daca il pot lua la scoala, sau dupa mine, in general. Dau funda celui cu raspunsul corect!

Răspuns Câştigător
| Ghost963 a răspuns:

Creca se numeste incalzitor cu termostat
http://www.nevertebrate.ro/Incalzitor-Resun-cu-termostat

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate sa fie incalzitor pentru acvariu dar alea nu incalzesc o camera, probabil e incalzitor pentru greenhouse, de luat la scoala nu stiu daca ai voie asta trebuie sa intrebi la scoala