| rRamses a întrebat:

nu sunt din Bucuresti si as dori sa stiu cum pot ajunge de la gara Basarab la Mega Mall cu transportul in comun. Funda cui ma lamureste pe unde trebuie sa o iau si daca ati lasa si o harta pe google maps ar fi ideal.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi in Gara de Nord si iei autobuzul 123 14 statii.

| andreia67 a răspuns (pentru darrio2007):

Vezi ca omul a intrebat de Mega Mall (pe locul fostei fabrici Electroaparataj) si nu de mallul din Vitan. Si pentru stiinta ta 123 se poate lua si de la gara Basarab (statia de pe B-dul Dinicu Golescu, sensul spre Gara de Nord).

| darrio2007 a răspuns (pentru andreia67):

Pentru stiinta ta eu nu sunt din Bucuresti.Asta am gasit pe net.
E bine daca tu esti din Bucuresti si poti indruma corect.

| AliGab a răspuns:

Sunt curioasa ce te retine pe dumneata sa cauti pe google maps?

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Traversezi podul Basarab (urci ca si cum ai urca sa iei tramvaiul pe partea dreapta si cobori pe partea cealalta a statiei de tramvai) si cum cobori in dreapta (pe cal. Grivitei) e statia troleibuzului 86 in directia "Arena Nationala". Este ultima statie inainte de capat (Bd. Pierre de Coubertin).

| Voro a răspuns:

Frate, cauta pe google maps drumul exact. Pune exact locul de unde pleci si unde vrei sa ajungi, ai toate informatiile acolo (ratb-uri etc).