| rRamses a întrebat:

nu sunt din Bucuresti si as vrea sa stiu cum ajung de la gara Basarab sau de la gara de nord la spitalul Nicolae Malaxa cu transportul in comun nu cu taxi.
FUNDA cui ma lamureste cel mai bine!

Răspuns Câştigător
| Ana9999 a răspuns:

Pai cauti statia de metrou Basarab 1, intrebi lumea daca nu o gasesti, in general bucurestenii sunt foarte sociabili cand vine vorba de indicatii de genul. Iei metroul pe M1 care merge spre Republica, cobori la statia Costin Georgian, mergi putin pana dai de statia de autobuz Bulevardul Basarabia, iei autobuzul 102 cu traseul catre Cora Pantelimon si cobori la statia Spitalul Nicolae Malaxa. Atat la metrou, cat si in autobuz exista semnale acustice si vizuale care indica la ce statie a oprit si ce statie urmeaza, asa ca nu trebuie decat sa citesti pe LED-ul de sus sau sa fii atent la ce spune robotul din autobuz.