| andypop a întrebat:

Unde pot gasi suba traditionala? Fara site uri, etc. An nou fericit!

2 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Vorbesti cu femeile din maramures care vand cergi si alte obiecte din lana, le intrebi pe ele cum sa iti procuri. Sau iti faci o vacanta de o saptamana prin zona localitatii Sapanta, si pe langa vizitarea zonei te interesezi pe la oamenii care se ocupa cu lana si oile. Sau iti faci vacanta in alta zona, mai apropiata, cu oieritul bine reprezentat si te interesezi acolo.

| xpoisonxdartx a răspuns:

Du-te la o stana de oi si negociaza cu taranii.