| AestheticPerf a întrebat:

Vreau sa imi fac un logo si sa mi-l pun pe tricouri si vreau sa il fac in programul Adobe Illustrator. Ok, si vreau sa fie un lup agrsive, problema e ca nu sunt talentat la desen si nu am imaginatie in domeniul asta si intrebarea mea este: Va fi o problema pe viitor in legatura cu Copyright-ul daca iau un desen cu lup de pe net si il modific eu putin, culorile, cateva linii si etc? Chiar vreau sa stiu, va rog sa ma informati, FUNDA!

1 răspuns:
| FireBlazer08 a răspuns:

Copyright-ul intra in aplicare doar daca incerci sa le comercializezi. Daca vrei doar sa iti faci un tricou pe care sa il porti tu, si eventual 2-3 prieteni, nu este nicio problma.