| DenimM a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un laptop Asus X552EP-SX131D (de la eMAG) si nu stiu sigur daca are deja instalat pe el windows, sau imi da ei cd de instalare, sau trebuie sa cumpar eu?
FUNDA

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Din oferta gasita de mine, la modelul tau scrie FreeDos, adica fara sistem de instalare preinstalat. Il poti pune personal, daca te pricepi sa-l instalezi, sau apelezi la service, contracost. In general, in prezentarea produselor, eMag specifica daca exista sau nu (FreeDos) Windows / Linux instalat pe dispozitive. De aceea se recomanda sa citesti cu atentie toate datele din descriere. Mai verifica o data oferta si, daca scrie FreeDos, inseamna ca e fara Windows sau Linux.

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Depinde de vanzator.
poate avea instalat linux deoarece asa iese mai ieftin laptopul.
poate avea un windows trial de 90 zile dupa care trebuie sa il cumperi
poate avea o licenta de windows adevarata care er urca destul pretul
si in ultimul caz, ceea ce nu e legal, insa multi o fac, sa iti instaleze un windows nelegal.

| AndreiAn a răspuns:

Salut! Trebuie sa-i intrebi pe ei daca e instalat Windows sau nu.
Laptopul poate veni cu Windows 8 de exemplu...dar sa nu fie instalat...
Cand il cumperi, poti solicita sa ti-l instaleze ei.