| AllexTheWolf a întrebat:

Salut tuturor. Imi trebuie un network adapter ca sa imi configurez routerul. Cei care ati reusit sa le configurati imi puteti spune spune ce network adapter aveti? ( click dreapta pe my computer >>---manage--device >manager--network adapter) Un link de download, ceva daca puteti sa imi lasati. FUNDA raspunsului cel mai folositor.

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Adică să prinzi prin placa de rețea semnal de la router, sau... :-?
Oridecare, nu văd e vreo regulă, așa bănuiesc, doar să fie compatibil, de la aceeași firmă.
Eu am http://www.microsoft.com/......setup.aspx
și http://www.emag.ro/router-wireless-n-tp-link-tl-wr741nd/pd/EK772BBBM/
Uite http://translate.google.ro/....../translate

| AllexTheWolf explică (pentru DDCC):

Adica: cand am vrut sa configurez routerul mi-a dat detect failed pentru ca nu este compatibil network adapter-ul pe care il am, si imi trebui unul mai performant ca sa il detecteze si sa-l configurez si sa prind net pe telefon. O sa ma uit la linkuri sa vad daca pot face ceva. Multumesc ca ai raspunswinking

| DDCC a răspuns (pentru AllexTheWolf):

Ce router ai?

| AllexTheWolf explică (pentru DDCC):

Http://www.emag.ro/......E8YDKBBBM/ exact de pe eMAG l-am luat. Uite id-ul meu daca vrei sa vorbim pe mess (ca e mai bine) alex_colt79@yahoo.com

| DDCC a răspuns (pentru AllexTheWolf):

Cred că trebuie să aibă Standard Wi-Fi:802.11 n
Gen http://www.emag.ro/......EYX7NBBBM/
E aceeași firmă deci trebuie să meargă.

| AllexTheWolf explică (pentru DDCC):

Sa vad daca pot sa il configurez. Multumesc de ajutorwinking

| DDCC a răspuns (pentru AllexTheWolf):

Hei, ai router tp-link, aplicația qss (quick security setup) îți poate fi utilă.

| DDCC a răspuns (pentru AllexTheWolf):

M-aș bucura să-ți funcționeze.

| AllexTheWolf explică (pentru DDCC):

winking Multumesc o sa incerc, imi place ca ai sperantewinking

| DDCC a răspuns (pentru AllexTheWolf):

Când e vorba de tehnologie da.
Restul, pauză... waitinghee hee

| AllexTheWolf explică (pentru DDCC):

laughing ca si minehee hee

| DDCC a răspuns (pentru AllexTheWolf):

Super!