| RallFy a întrebat:

Vreau sa fac un server de metin2 pe ip dar nu reusesc. Cand ma conectez la navicat imi apare eroarea aceea cu 2003, iar cand ma conectez la server imi sta la conectare, filezilla la fel nu merge. Nu stiu ce sa mai fac. Va rog sa ma ajutati daca vreti.

5 răspunsuri:
| gamesu a răspuns:

Trebuie sa intri :
1 cauti cmd (il cauti la start)
2 scrii la cmd : ipconfig si sus de tot ai ip gatewi si toate aleea dar uitate pe tutoriale pe yotube ca sa intelegi

| byionutz99 a răspuns:

Daca vr sv de Metin2 pe IP! add Y! M:speed.boy36@yahoo.com Te ajut eu cu Homepage, ServerFiles, Client, etc...

| FlorinReVine a răspuns:

1. portmap trebuie sa fie deschis cu ip-ul tau.100
2.vezi sa fii configurat calumea sysinstall

| RallFy explică (pentru FlorinReVine):

Am pornit tot dar cred ca o fi de la subinet mask ca am 255.255.255.224 si eu am pus cu.0 la sfarsit dar dupa ce il pun pe care il am eu, imi da o "eroare" sa-i zic asa cu "invalid gateway IPv4 Address specified" dar am pus totul, ip meu tot dar nu stiu de ce nu merge.
P.S: am ip static.

| 31XxClaudiuXx13 a răspuns:

Da add vs_nike.