| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi schimb hdd-ul de la laptop cu un ssd. Vreau sa stiu, daca windows-ul se instaleaza la fel ca la hdd? Trebuie facuta vreo setare ceva, sau se instaleaza la fel ca la hdd? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| peperonies a răspuns:

Sa iti pui in bios sata operating mode pe AHCI daca il ai pe ide. in rest e la fel ca un hard normal.

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

SSD-ul este mult mai rapid in schimb are o durata de viata mai mica decat un HDD, deoarece memoria sa este de tip NAND (flash) care are o durata imita de cateva miliaone de scrieri/rescrieri. Oricum ar fi cativa ani tot tine un SSD.

| RAY a răspuns:

Exact ca la fel ca doar e hard doar ca nu e mecanic atat

| RaduMihaiRadu a răspuns:

Totul e la fel, chiar mai rapid