Întrebare recomandată | olivia098 a întrebat:

Salutare,am asa o intrebare...am pierdut actele peste hotare(sunt din Republica Moldova) printre acte era si atestatul de clasa a 9. daca de exemplu il am pastrat in calculator si copia lui pot cumva sa fac originalul la un notar cit mai repede sau nu? multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

De la socoala poti mergi sa scoti altul. Nu merge cu notar.

| olivia098 explică (pentru MihaiNicu23):

Pai asta e problema ca de la scoala ma trimit intii la chisinau la casa presei pentru a da anunt intr-un ziar de pierdere dupa ce anuntul va plasat in ziar eu va trebui sa aduc acest anunt si dupa aia ei imi vor da din arhiva notele insa asta dureaza destul de mult timp...