| DIGIT4L a întrebat:

Salutare. Am cateva gloante mai vechi, sunt oxidate si cam murdare si as vrea sa le lustruiesc sa arate ca noi..cu ce as putea face asta (fara sa le zgarii)? si de preferat cu ceva care se mai gaseste prin casa happy

Funda happy

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai numai gloantele(varfurile)sau si tubul cartus? Sa nu le freci pana pocnesc.Sunt periculoase.

| Panaintescu_Cristi_2001 a răspuns:

Cu pasta de dinti si cu periuta de dinti...Asta merge pentru a lustrui farurile unei masini vechi, poate merge si la gloante.