| Mâncărici a întrebat:

Care sunt materiile de clasa a IX la liceu la profilul matematica-informatica si cate ore pe saptamana voi avea de fiecare? Si care este diferenta de ore la Matematica-informatica si Matematica-informatica intensiv informatica? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| DEBrown a răspuns:

Eu am terminat clasa a X-a acum, la mate-info, deci cred ca sunt in stare sa iti raspund.

Vei face 5 ore de matematica pe saptamana si 1 de informatica, da una singura, pentru profil normal. Pe cand la mate-info intensiv ai 5 ore de informatica pe saptamana din clasa a IX-a. Clasa a X-a va fi la fel cu matematica si informatica, abia dintr-a XI-a vei avea 4 ore de info pe saptamana pentru profil normal.

P.S. Daca vei avea dificultati la mate, info, fizica, imi poti da un mesaj privat, imi plac provocarile. tongue

6 răspunsuri:
| DEBrown a răspuns:

Multumesc happy Daca mai ai intrebari de genul, imi poti da mesaj privat. O zi buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
O să ai 4 ore de matematică, 4 ore de română, 3 ore de fizică, 2 ore de informatică, 2 ore de T.I.C., 2 ore de chimie, 2 ore de biologie, 2 ore de engleză, 2 ore de franceză, o oră de istorie, o oră de geografie, o oră de sport, o oră de dirigenţie, o oră de logică, o oră de religie, o oră de muzică şi o oră de desen. O săptămână o să ai muzică, o săptămână desen.
Cred că la matematică intensiv informatică sunt mai multe ore de informatică decât la matematică-informatică.
Sper că răspunsul meu ţi-a fost de folos. :*

| Ramonelle a răspuns:

Buna! Eu sunt la mate-info intensiv info, am avut intr-a 9-a 32 de ore pe saptamana (parca aveam 6 ore de info adica cu 2 in plus fata de mate-info simplu), iar daca ma duceam la mate-info simplu aveam 31 de ore ( cu una in plus de mate fata de intensiv info si cu 2 mai putine de informatica) Nu e nimic nou intr-a 9-a cu expectia logicii.( care nu e greahee hee

| adyanadyana a răspuns:

Informatica-4, matematica-4, engleza-2, chimie-2, sport-1 romana-4, franceza-2, religie-1, biologie-2, fizica-2, istorie-1, logica-1, muzica/desen-1, geografie-1. diferenta este ca ai mai multe ore de informaticawinking

| cima a răspuns:

Nu te duce la intensiv.o sa ai 6 ore de info pe sapt...si inca nu ai vazut cum e info in liceu laughing...incearca pe simplu e cel mai binewinkingo sa ai 4 ore de mate, 4 de romana 3 fizica 2 chimie si bio

eu sunt pe intensiv info si crede-ma mori pentru ca ajungi sa fi la acelasi nivel cu cei cu un an mai mare decat tine care sunt pe simplu laughing

| Fantasy_4309 a răspuns:

Buna! happy E cel mai complex profil, deci ai cate ceva din tot. Matematica (4 ore), Romana (4 ore), Fizica (3 ore), Chimie ( 2 ore), Biologie (2 ore), Limbi straine (cate 2 ore), Logica, Istorie, Geografie, Religie, Educatie fizica ( cate o ora), Muzica si Desen ( ca in clasa a opta, odata la 2 saptamani). Special am lasat orele de info la sfarsit. TIC vei avea 2 ore/ saptamana, iar Info 4 ore/saptamana ( la un profil cu info intensiv). Sper ca ti-am fost de ajutorwinking