| magnet66 a întrebat:

Salutare lume...ce placa video sa -mi iau, daca am PSU=450W(delux),placa de baza ASUS PQ5 TURBO(noua).M-ar interesa sa aiba 1gb-2b,256 sau 128 bit si sa fie ca pret 100-200 lei.*Sa fie pentru jocuri in special (far cry 3, pes 14, cod mw3 etc. )
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| laurentiu80 a răspuns:

Sursa e prastie! Iar de Black Friday nu te astepta ca preturile sa scada pe jumate la componentele de calculator. De obicei inainte le scumpeste, si dupa care baga o reducere de maxim 20 % asa a fost in fiecare an la componentele de pc. Daca prinzi o oferta buna de black friday mergi pe geforce 630 sau radeon 6670 ..amandoua le gasesti cam la acelasi pret, dar radeonul in teste e putin peste geforce 630.

4 răspunsuri:
| laurentiu80 a răspuns:

Ca sa iti mearga jocurile alea, nu vei gasi o placa in bugetul asta. Ca sa-ti mearga jocurile alea ar trebui sa scoti cam cel putin 300 de lei (pentru un geforce 630 ).

| magnet66 explică (pentru laurentiu80):

De fapt vreau sa i-mi iau de Black Friday. Vroiam sa vad ce placa video este compatibila cu sursa mea si cu placa de baza.Mi-ar trebui una de 1gb, nu doresc sa joc chiar in high seting cel putin in medium.

| laurentiu80 a răspuns:

Cu plaac de baza nu-ti fa griji e compatibila orice placa video pe slot PCI-E.

| magnet66 explică (pentru laurentiu80):

Multumesc mult!